27.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Fahri Kayahan Caddesinde Çalışmalar Gece’de Devam Ediyor

Fahri Kayahan Caddesinde Çalışmalar Gece’de Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Fahri Kayahan Bulvarında sürdürdüğü değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Projenin kamuoyuna açıklanmasıyla birlikte bölge sakinleri başta olmak üzere tüm Malatyalılardan olumlu tepkiler alan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını geceli gündüzlü sürdürüyor. Tecde’den Hava Lojmanlarına inen şeridi büyük oranda tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, diğer şeritte çalışmalarına hız verdi. 

Fahri Kayahan Bulvarı ile bağlantılı Abdurrahman Gazi, Kamelya, Hayal, Söğütlü ve İpek Böceği Sokaklarını tamamlayan, Büyükşehir Belediyesi buradaki ekipleri ana cadde üzerinde yoğunlaştırarak çalışmaların daha kısa sürede bitmesini amaçlıyor.

Büyükşehir Belediyesi bulvar üzerinde 120 cm. genişliğinde bisiklet yolları, 280 cm yaya yürüyüş yolları, yolun her iki tarafında 2 metre genişliğinde araç otopark yapma çalışmalarına da yoğun bir şekilde devam ediyor.  Projenin ikinci etabında ise bulvarın ortasından 3,5 metre genişliğinde kanal projesinin yapımına başlanacak. Bulvar boyunca ayrıca 800 adet ağaç, 400’de aydınlatma direği yerleştiriliyor.

Altyapı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı bulvarda asfaltlama çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Yapılan çalışmaları sık sık yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Fahri Kayahan Bulvarının Malatya’nın yeni yüzü olduğunu söyledi.

Malatya’yı güzelleştirmek için var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Çakır, “3 kilometre uzunluğunda 30 metre genişliğindeki caddemizde geceli gündüzlü çalışıyoruz. Düzenleme çalışmalarında bulvarımızın yarısını tamamladık. Diğer yarısında çalışmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalar bittiğinde kanal projesine başlayacağız. Kanal projemiz bulvarımızın çehresini değiştireceği gibi, Malatya’ya güzel görsellik katacak. Ekiplerimizin büyük kısmı burada çalışıyor. Bulvarımıza çıkan 5 sokağımızda düzenleme çalışmaları tamamlandı. Buradaki çalışmalarımızda özel ekipman ve iş makineleri kullanıyoruz. Bisiklet yollarını küçük finişer makinesiyle yaptık. Bulvarımız üzerinde bulunan ve yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan yeni Nikah Sarayı’nda da çevre düzenleme işi yapılıyor. Malatya’da gittiğimiz her yerde başta Fahri Kayahan Bulvarı olmak üzere diğer projelerimizle ilgili çok olumlu tepkiler aldık. Bize desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın