19.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Fit bir vücut için 3 alt karın egzersizi

Fit bir vücut için 3 alt karın egzersizi

Kış geldi diye sporunuzu aksatıp beslenme düzeninizi bozmaya kalkmayın. Günler hızla geçiyor ve bir bakmışsınız yaz gelmiş… Yaz geldiğinde hızlıca kilo vermek için kendinizi şok diyetleri uygularken bulmamak için şimdiden önlem alın.

Spor demişken; zayıflama sürecinde en zor bölge olan alt karın çevresindeki yağlardan kurtulabilmeniz için sizlerle 3 egzersiz paylaşacağız.

Bu hareketleri 2 günde bir düzenli olarak yapar ve doğru beslenirseniz alt göbek bölgenizi eritip sıkılaştırabilirsiniz.

Her gün yapabileceğiniz alt karın egzersizleri

1- Yere uzanıp bacakları kaldırma

Yere uzanın. Ellerinizin iç kısımlarını iki yanınızda yere sabitleyin. Bacaklarınızı dümdüz uzatın. Önce sağ bacağınızı yerden 20 cm kadar yukarı kaldırın, sonra indirin ama yerle arasında 1-2 cm kalsın. Sonra aynı hareketi sol bacağınız ile uygulayın. Her bacağınız için 10’ar defa hareketi tekrarlayın.

2- Plank

Yüzünüz yere bakacak şekilde, ayaklarınız ve elleriniz üzerinde vücudunuzu düz konuma getirin. 10 saniye kadar durun. Sonra dizlerinizin üzerine çökerek yere yatıp dinlenin. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

3- Mekik

Yere uzanın. Ellerinizi başınızın iki yanına alın. Dizlerinizi karnınıza doğru çekin, ayaklarınızı yerle 90 derece açı oluşturacak şekilde konumlandırın. Ellerinizden aldığınız destekle baş, omuz ve göğsünüzü yerden kaldırıp dizlerinize doğru yaklaşın ve tekrar yere inin.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/fit_bir_vucut_icin_3_alt_karin_egzersizi.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın