23.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Toplantısı Düzenlendi

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Toplantısı Düzenlendi

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Toplantısı Düzenlendi

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme 1. Dönem toplantısı, Vali Aydın Baruş Başkanlığında gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un video konferans yöntemiyle katıldığı toplantı Valilik 1 No’lu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun yaptığı konuşmanın ardından toplantı, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında uygulanan tedbirler ile kurumların yürüttüğü çalışmaların değerlendirmesiyle devam etti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün sunumunun ardından toplantıda, 2022-2025 Malatya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı’nın hazırlık çalışmalarına başlanılması ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı’nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve kadına yönelik şiddet olaylarını en aza indirebilmek amacıyla görüş ve öneriler sunuldu.

Kurumlar arası işbirliğinin önemi, kadınlara yönelik şiddetle mücadelede ilimizdeki iyi uygulama örnekleri, mağdur kadınlara yönelik sosyal yardımlar, psikolojik destek ile iş istihdamının sağlanması, kaymakamlıklar ile koordinasyon sağlanarak ilçelerdeki erkeklerin kadına yönelik şiddete dair ve hukuksal bilgilerin verilerek eğitici faaliyetlerin yapılması eylem planı çerçevesinde konuşularak toplantı sona erdi.

Toplantıya Vali Aydın Baruş, Cumhuriyet Savcısı Muhammet Savran, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Süleyman Serdar Karaca, İnönü Üniversitesi UNİKSAM Müdürü Doç. Dr. Müge Karadağ, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Müftüsü Veysel Işıldar, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rasim Bulut, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli,  Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Şube Müdürü Halil Yıldırım ve İl Milli Eğitim Müdür Yrd. M. Ali Avşar katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın