13.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

“Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum” sloganıyla 100 çocuğa 100 bisiklet yarışması

“Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum” sloganıyla 100 çocuğa 100 bisiklet yarışması

Ülkemizde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla ülke genelinde denetim faaliyetlerinin yanında farklı konularda bilgilendirme faaliyetleri düzenlenmektedir. Bu kapsamda 2018 yılında hayata geçirilen “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” ve “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” isimli kampanyalar ile 2019 yılında “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan “Yaya Öncelikli Trafik Kampanyası” faaliyetleri ülkemiz genelinde halen devam ettirilmektedir.

                        Yürütülen kampanya faaliyetlerinin devamı niteliğinde 31 Mayıs – 20 Haziran 2019 tarihleri arasında Ramazan Bayramı tatil dönemi süresince çocuklara yönelik “Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum” sloganıyla 100 çocuğa 100 bisiklet yarışması kapsamında Ülke genelinde Ramazan Bayramı süresince trafikte aileleri ile birlikte seyahat eden çocuklara yönelik trafik karnelerinin dağıtımı sağlanacaktır.

                         Bu kapsamda İçişleri Bakanlığımızca tasarımı yapılan (1 Milyon) adet Trafik karnesi hazırlanmış olup Söz konusu trafik karneleri trafik denetleme noktalarında ve yaşam tüneli eğitim noktalarında görevlilerimizce vatandaşlarımıza ve yol kullanıcılarına elden dağıtılacak olup dağıtım sırasında söz konusu trafik karnelerinin ayrıca www.trafik.gov.tr internet sitesinden de indirilebileceği hususunda vatandaşlarımız bilgilendirilecektir. Bununla birlikte trafik karnelerini teslim alan çocukların ve ailelerin seyahatleri süresince karneleri üzerinde bulunan soruları cevaplandırarak karne fotoğraflarını #trafikkarnem hashtagini etiketleyerek @TrafikEGM Twitter adresine göndermeleri konusunda ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

KARNEMİ DOLDURUYORUM TRAFİĞE GÜVENLE ÇIKIYORUM İSİMLİ YARIŞMAYA AİT KATILIM ŞARTNAMESİ

 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışma sadece @TrafikEGM Twitter adresi üzerinden düzenlenecektir.
 • Yarışmacılar katılım için anne, baba ve kendilerine ait Twitter adreslerini kullanabilecektir.
 • Yarışmacılar “Bu Yolda Hepbirlikteyiz” bilinciyle trafik kural ihlalleri yapan sürücüleri ve ebeveynlerini uyardıklarını ve seyahatleri süresince kendilerine verilen veya trafik.gov.tr internet adresinden indirdikleri Sürücü Seyahat Karnesi”nde belirtilen sorulara EVET/HAYIR şeklinde şahsen yaptıkları tespitleri gösteren resimlerini 31.05.2019 tarihinden itibaren @TrafikEGM Twitter adresine online göndererek yükleyeceklerdir. Derece sıralaması yüklenen fotoğraflardan en çok beğeni alan eser sırasına göre yapılacaktır.
 • @TrafikEGM twitter adresine istenildiği kadar fotoğraf gönderilebilecektir. Ancak yarışmada bir kişinin gönderdiği ve en çok beğeni alan fotoğrafı değerlendirmeye alınacaktır.
 • En çok beğeni alan 100 fotoğraf ödül almaya hak kazanmış olacaktır. Ödül olarak ilk yüz dereceye giren her yarışmacıya (1) adet olmak üzere toplamda 100 adet bisiklet verilecektir. Ancak 1 yarışmacı birden fazla hediye kazanamaz.
 • Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetler Başkanlığı gerek duyduğu takdirde fotoğrafların orijinallerini yarışmacılardan isteme ve kullanma hakkına sahiptir.
 • Yüklenen fotoğraflarda istenilen filtre, efekt ve her türlü görüntü işleme tekniği kullanabilecektir. Doldurulan karnenin mutlaka yarışmacı tarafından gönderilen ve twitter adresine yüklenen fotoğraf içerisinde bulunmasına özen gösterilecektir.
 • Yarışmaya katılım için @TrafikEGM twitter hesabının takip edilmesi, açıklama kısmına #TrafikKarnem hasthag’nin yazılması ve @TrafikEGM hesabının etiketlenmesi gerekmektedir.
 • Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanıncaya kadar Twitter kullanıcı hesap isimlerini değiştirmemeleri gerekmektedir.
 • Yarışmaya katılan fotoğrafların; üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozmaması, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirmemesi,  genel ahlaka ve adaba aykırı olmaması ve suç teşkil etmemesi gerekmektedir bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk fotoğrafı gönderen katılımcılara aittir.
 • Yarışma sonuçları @trafikEGM twitter hesabından kazananların Twitter bilgileri paylaşılarak ilan edilecektir. Kazanan yarışmacılar ile Twitter üzerinden atılacak mesaj ile ödüllerin teslimatı hakkında ayrıca sonradan bilgilendirme ve talimat yayınlanacaktır. Kullanıcılar ayrıntılı kimlik, adres ve iletişim bilgilerini talimata istinaden e-posta yolu ile Tamsosyalmedya@egm.gov.tr adresine 24 saat içesinde göndereceklerdir. Bu süreçte cevap alınamayan ve ayrıntılı bilgileri temin edilemeyen yarışmacıların yerine yedek listede bulunan yarışmacılar dereceye alınacaktır.
 • Gönderilen fotoğraflar bizzat yarışmacı veya ebeveyni tarafından çekilebilecektir. Üçüncü şahıslara ait görüntülerin tamamen veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerindeki tüm hukuki sorumluluk katılımcıya aittir.Bu yarışmanın Twitter platformu ile direk bir ilişkisi bulunmamaktadır. Twitter’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeplerden Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı sorumlu tutulamaz.
 • Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartları” nı okuyup kabul etmiş sayılırlar.
 • 06.2019 son katılım tarihidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın