23.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Emniyeti’nden Büyük Başarı Telefon Dolandırıcıları 85 Saatlik Görüntü İzlenerek Yakalandı

Malatya Emniyeti’nden Büyük Başarı Telefon Dolandırıcıları 85 Saatlik Görüntü İzlenerek Yakalandı

KONU:  NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK

✅ MÜŞTEKİ: N. S.

✅ ŞÜPHELİ:

1-) H. E. (Firar)

2-) A. D.

3-) A.D.

✅ OLAY ÖZETİ: 25.03.2021 günü Elazığ ilinde ikamet etmekte olan müştekiyi arayarak kendisini polis-savcı olarak tanıtan şahıslar tarafından “kimliğinin kuyumcu soygununda kullanıldığının” söylenerek baskı oluşturmak suretiyle toplamda 350.000 TL değerindeki altın ve paraları Turgut Özal Tıp Fakültesi otoparkında müştekinin elinden alınarak gerçekleşen Nitelikli Dolandırıcılık olayı ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipler ve İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlileri ile koordineli olarak 18 ayrı güvenlik kamerasından 85 saatlik görüntü incelenmiş bu kapsamlı çalışma sonucu;

✅ Müştekinin elindeki 350.000 TL değerindeki altın ve parayı Turgut Özal Tıp Merkezi önünden alan şüphelinin H. E. olduğu, şüpheliyi ilimize getiren kiralık aracı kullanan A. D. ve 350.000 TL parayı teslim ettikleri olayın organizatörü ve diğer şüphelileri temin eden şahsın ise A. D. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş şüphelilerden A. D. ve A. D. Şanlıurfa ilinde düzenlenen operasyonla yakalanarak ilimize intikal ettirilmiş ve tutuklanmıştır.

OLAY ADI: FAİLİ MEÇHUL Bisiklet Hırsızlığı

OLAY YERİ : Başharık Mah. Bıldırcın Sok. no:12

MÜŞTEKİ: T.H.

ŞÜPHELİ:

1-E.U.

2- D. E.

3-E. Ş.

OLAY ÖZETİ:

Müşteki şahsın çalınan Bisikletinin ikinci el alışveriş sitesinde satıldığının tespit edilmesi üzerine şüpheli şahıs ile alıcı gibi irtibata geçilmiş olayın faili meçhul şüphelileri olan S.S.Ç şahıslar yakalanmış ayrıca suça konu çalıntı bisiklet ele geçirilmiş, olup şüpheli S.S.Ç şahıslar ilgili birime suça konu çalıntı bisiklet ise Müştekiye teslim edilmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın