22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Haber Dünya 824 gün sonra yeni parçalar bulundu

Malatya Haber Dünya 824 gün sonra yeni parçalar bulundu

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’dan Pekin’e giderken 8 Mart 2014’te 227 yolcusu ve 12 kişilik mürettebatıyla kaybolan Malezya Hava Yollarına (MAS) ait MH370 sefer sayılı uçağın yeni parçaları bulundu.

BBC’nin sayfalarına taşıdığı haberde, daha önce Mozambik’te MH370’e ait parçalar bulan Blaine Gibson, Madagaskar’ın batı sahillerinde kayıp Malezya uçağına ait olduğu tahmin edilen iki kalıntı buldu.

Biri daha önce bulunan ve büyük olasılıkla uçağa ait olduğu tespit edilen ‘petek’ dokulu malzemeden olan parçalardan diğeri de koltuklardan birine benziyor.

Avukatlık yapan Gibson, MH370’in enkazını bulma çalışmalarını kendi çabalarıyla yürütüyor.

Hiçbir ize rastlanamadı

Malezya Havayollarına ait Kuala Lumpur-Pekin seferini yapan MH370 sefer sayılı uçağın 8 Mart 2014’te 239 yolcu ve mürettebatıyla kaybolmuştu.

Uçağın arama çalışmalarına 26 ülkeden ekipler, 80 gemi ve uçaklar katıldı. Hint Okyanusu’nun güneyinde toplam 4,5 milyon kilometrekarelik bir alanda arama yapan uçakların hiçbir ize rastlamaması üzerine, havadan arama çalışmaları 30 Nisan 2014’te sona erdirildi.

Bu noktadan sonra deniz dibinde arama çalışmalarına ağırlık verildi ve bölgeye Bluefin-21 adlı insansız denizaltılar gönderildi. Ancak iki yıldan uzun süre aranan uçağın izine halen rastlanmadı.

Bir oy sonra bitebilir

Avustralya liderliğinde iki yıldır devam eden arama çalışmaları, iz bulunamaması durumunda Temmuz 2016’da sona erecek. Arama çalışmalarının Avustralya’ya maliyeti 200 milyon doları aştı.

29 Temmuz 2015’te Hint Okyanusu’ndaki Reunion Adası sahilinde bulunan bir kanat parçasının ve 2 Mart 2016’da Mozambik’te bulunan parçaların büyük olasılıkla MH 370’a ait olduğu açıklandı.

 

KAYNAK :

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın