22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya’da Satranç Turnuvası Düzenlendi

Malatya’da Satranç Turnuvası Düzenlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki eğitim merkezleri arasında Satranç Turnuvası düzenlendi. Turnuvaya katılan öğrenciler kıyasıya yarıştı.

Turnuva, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Müdürlüğü tarafından organize edildi. Turnuvaya, Kernek Külliyesi Eğitim Merkezi, Melekbaba Semt Konağı, Özalper Semt Konağı, Yeşiltepe Semt Konağı, Şehit Ramazan Sarıkaya Eğitim Merkezi ve Salköprü Semt Konağı’nda eğitim gören öğrenciler katıldı.

5 ve 6. sınıflar arasında düzenlenen turnuvada birincilik Eşref Esad Altaca (Melekbaba Semt Konağı), ikincilik Yiğit Ali Dönmezer (Özalper Semt Konağı) ve üçüncülük Lütfü Emir Satılmış (Salköprü Semt Konağı)’a gitti. 7 ve 8. sınıflar arasında düzenlenen turnuvada ise birincilik Edanur Erbaş (Melekbaba Semt Konağı), ikincilik Halil İbrahim Yavuz (Yeşiltepe Semt Konağı) ve üçüncülük Musa İnalkaç (Kernek Külliyesi Eğitim Merkezi)’a ait oldu.

Turnuva sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Müdürü Ercan Aksoy tarafından takdim edildi.

Aksoy, turnuvanın amacının öğrencilerin satranç becerilerini geliştirmek ve sosyalleşmelerini sağlamak olduğunu belirterek, “Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Gelecekte daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın