17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Turgut Özal Mahallemizin Çehresi Kentsel Dönüşüm Projemizle Değişecek

Turgut Özal Mahallemizin Çehresi Kentsel Dönüşüm Projemizle Değişecek

YEŞİLYURT BELEDİYESİ, KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİYLE SOSYAL YAŞAM DÜZEYİNİ ARTIYOR

“Turgut Özal Mahallemizin Çehresi Kentsel Dönüşüm Projemizle Değişecek”

Yeşilyurt Belediyesi, Malatya’nın batıya açılan penceresi olan Yeşilyurt’ta ki yaşam seviyesini yükseltmek, vatandaşları huzur ve güven içerisinde yaşayacağı mekânlar, binalar ve sosyal yaşam alanlarına kavuşturmak amacıyla; çağdaş ve geleneksel mimarinin bir arada olduğu nitelik seviyesi yüksek kentsel dönüşüm projelerine ağırlık veriyor.

BAŞKAN ÇINAR, KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNE ÖNEM VERİYOR

Yeşilyurt’un refah seviyesini yükseltecek yatırım ve projelere ayrı bir hassasiyet gösteren ve yeni dönem projeleri arasındaki ‘ Kentsel Dönüşüm’ projelerine farklı bir yere koyan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yapılan detaylı incelemelerin ardından tespit edilen bakımsız ve virane durumda çok sayıda konutun bulunduğu mahalleleri yollar, parklar, konut alanları, dinlenme tesisleri ile modern bir yerleşim alanına dönüştürmek amacıyla çalışmalara hız verdi.

TURGUT ÖZAL MAHALLESİNDE TESPİT EDİLEN ALAN İÇİN NİTELİKLİ BİR PROJE ÜRETİLDİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla kentsel dönüşüm projesine uygun olarak tespit edilen bölgelerde incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, Şahin Özer, Mehmet Nogay, Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve teknik personeller, Turgut Özal Mahallesinde tespit edilen bölgeyle ilgiyle mahalle muhtarı, esnaflar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

“MAHALLELERİMİZİN REFAH SEVİYESİNİ FARKLI PROJELERLE YÜKSELTECEĞİZ”

İnceleme ziyaretinin sonunda açıklamalarda bulunan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, çarpık yapılaşmanın ardından çeşitli sorunlar yaşanan mahalleleri kentsel dönüşüm projesiyle daha nitelikli ve modern yaşam alanlarına dönüştürmek adına çalıştıklarını söyledi.

“68 DÖNÜMLÜK ALANDA KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULAYACAĞIZ, PROJEMİZ VE DOSYAMIZ HAZIR”

Yeşilyurt Belediyesinin kentsel dönüşüm projelerinde bölgesinde marka olduğunu hatırlatan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen,  “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ın talimatıyla  kentsel dönüşüm stratejik planlarımız kapsamında mahallelerimizdeki incelemelerimize devam etmekteyiz. Kentsel dönüşümde bölgesinde marka olan ve örnek projeler uygulayan bir yerel yönetim olarak, ilçemizin sağlıklı ve planlı bir bakış açısıyla geleceğe hazırlamaya gayret ediyoruz. Hoca Ahmet Yesevi mahallesinde başlatmış olduğumuz kentsel dönüşüm projelerimizi yeni projelerimizle taçlandırmayı hedefliyoruz. Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz ve mahalle muhtarımızla birlikte Turgut Özal Mahallemizde kentsel dönüşüm projemizi uygulayacağımız alanda detaylı incelemelerde bulunduk, hazırladığımız proje hakkında esnaflarımız ve vatandaşlarımızla bilgiler paylaşıp, onların görüşlerini dinledik. Bütün yatırımlarımızda olduğu gibi kentsel dönüşüm hizmetlerimizde de esnaflarımızın ve hemşerilerimizin görüşlerine başvuruyoruz, onların düşüncelerini alıyoruz, gelen önerileri çalışmalarımıza dâhil ederek projelerimizin daha güzel, kalıcı ve nitelikli olmasını sağlayacağız. Turgut Özal Mahallesinde üç etap halinde toplamda 68 dönümlük alanda kentsel dönüşüm projemizi uygulamak adına projemizi ve dosyamızı hazırladık. Hazırladığımız ön talep formlarıyla mahalle halkımızın ilgisini tespit ediyoruz, muhtarımızdan alınan imza neticesinde ilginin yüksek olduğuna şâhit olduk. Mahallemizde çarpık yapılaşmanın çok olduğu, çürük yapının fazla olduğu bu bölgemizi kalite standardı yüksek konutlar, yeşil alanlar ve diğer hizmetlerle güzel bir görüntüye kavuşturmayı planlıyoruz. Bu bölgemizle alakalı hazırladığımız raporları Bakanlığın ilgili yetkilileriyle paylaştık. Şu anda talep izleme ve fizibilite aşamasındayız. Yapılan ön çalışmada 2+1,3+1,4+1 daire seçenekleri ile tüm vatandaşlarımıza hitap eden, ilimizde hizmet veren başarılı ve güvenilir inşaat firmalarına kat karşılığı formülü üzerine yoğunlaşmış durumdayız” dedi.

“PROJELERİMİZ; İLÇEMİZİN MİMARİ YAPISINA ARTI DEĞERLER KATACAK”

Yeşilyurt’ta tespit ettikleri 15 ayrı bölge içinde kentsel dönüşüm projesini hazırladıklarını sözlerine ekleyen Başkan Yardımcısı Esen, “ Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla beraber yürütmüş olduğumuz kentsel dönüşüm strateji planlama çerçevesinde buranın dışında 15 adet yeni projemiz daha bulunmaktadır. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar, yeni dönemde kentsel dönüşümle alakalı farklı ve nitelikli projeler hazırlanması noktasında verdiği talimatın ardından bizlerde kentimizin ve ilçemizin mimari yapısına artı değerler katacak, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayacağı yeni projelere yoğunlaştık.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın