20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

@ValiToprak Büyük Şire Pazarını ziyaret etti.

@ValiToprak  Büyük Şire Pazarını ziyaret etti.

VALİ TOPRAK KAYISI ESNAFININ SORUNLARINA EL ATTI

Vali Toprak, Malatya Ticaret Borsası ziyaretinden sonra sorunları yerinde tespit etmek ve incelemelerde bulunmak üzere Büyük Şire Pazarını ziyaret etti.

 Vali Toprak,  Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Özsoy ve üyeler ile birlikte Şire Pazarında gezerek esnafından taşıyıcıya, işçiden ürününü satmaya getiren üreticiye ve ihracatçıya kadar her kesimden vatandaşla görüşerek onların sorun ve taleplerini dinledi.

Şire Pazarında gezerek görüştüğü vatandaşlarla daha sonra pazar içerisinde bir toplantı yaparak buradaki sorunlar hakkında daha detaylı bilgiler aldı ve MTB üyeleri ile vatandaşlarla birlikte müzakerelerde bulundu.

Buradaki esnafın ve üreticilerin talepleri, kayısıya taban fiyat belirlenmesi, kayıt dışı alıcıların engellenmesi, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından mali ve hijyen yönünden denetimlerin arttırılması, asayiş konusunda gerekli tedbirlerin alınması yönünde oldu.

Başkan Özbey, Şire Pazarı içerisine polis görevlendirilmesi durumunda kendileri tarafından da bina tahsis edileceğini söyledi.

Burada kayısı ticareti yapan esnafın hijyen kurallarına tam olarak uymadığını dile getiren bazı vatandaşlarda Vali Toprak’ dan bu konuda talepte bulundular.

Vali Toprak burada bulunan her kesimden vatandaşla görüştükten sonra yaptığı açıklamada;” Hepimiz kendimizde bir çıkarım yapmalıyız, ben bu işin, bu olumsuzlukların neresindeyim diye kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Bizim üretici olarak, satın alan toptancılar olarak, ihracatçılar olarak, kayıt dışı yada kayıt içi kişiler olarak, denetleyiciler olarak bu olumsuzlukların oluşmasında katkımız nedir? Bunu düşüneceğiz, bunu düşünmezsek olumsuzlukları önleyemeyiz. Alıcının birisinin verdiği fiyata diğer alıcının düşük fiyat vermesi durumunda dengeyi kuramazsınız. Herkes kendini düzeltecek. Getiren, taşıyan, satan, aracılık eden, ihracat eden herkes kendine dikkat edecek, herkesin hakkını hukukunu vermeye çalışacağız” diyerek burada faaliyet gösteren herkesi uyardı.

Vali Toprak konuşmasının sonunda “ En kısa sürede Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü, Vergi Dairesi Başkanı, gerekirse Defterdar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Halk Sağlığı Müdürü, Emniyet Müdürü, ilgili belediyelerin Zabıta Müdürleri, Malatya Ticaret Borsası Başkanı, İhracatcı, Alıcı, Satıcı temsilcileri ile ilgili kişileri başkanlığımda toplayarak herkesin sorunlarını çözmeye yönelik çalışma başlatacağım. Ben borsa başkanımıza ve yönetimine de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Vatandaşlar Şire pazarını ilk kez bir Vali’nin ziyaret ettiğini ve kendileri ile bu kadar yakından ilgilendiğini belirterek minnettarlıklarını ve teşekkürlerini ilettiler.   

vali_toprak_kayisi_pazari  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın