26.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Yeşilyurt Belediye Başkanı Geçit: “Çocuklarımızın Gülüşü, Geleceğimizin Aydınlığıdır”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Geçit: “Çocuklarımızın Gülüşü, Geleceğimizin Aydınlığıdır”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında çocuklara verdiği değeri vurgulayan Başkan Geçit, onlara güzel bir gelecek hazırlamanın en temel görevleri olduğunu belirtti.
“Egemenliğimizin ve istiklalimizin simgesi olan 23 Nisan 1920, ilk milli bayramımız ve aynı zamanda dünyanın da ilk ve tek çocuk bayramıdır,” diyen Geçit, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlamlı günü çocuklara armağan etmesinin, onlara duyduğu güvenin en büyük göstergesi olduğunu ifade etti.
Başkan Geçit sözlerine şöyle devam etti:
“Hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk yoktur. Çocuklarımız güldüğü zaman biz de güleriz; bütün bir dünya güler. Biz projelerimizle, hizmetlerimizle çocuklarımızı mutlu edecek işlerin altına imza atmaya çalışıyoruz. Gözlerindeki pırıltıda ülkemizin aydınlık geleceğini gördüğümüz kıymetli çocuklarımıza; barış, sevgi ve adaletin hüküm sürdüğü bir ülkeyi verebilmek en yüce gayemizdir.”
Çocukların donanımlı bireyler olarak yetişmesi için uygun ortamların sağlanmasının yöneticilerin temel görevi olduğunu vurgulayan Geçit, bilim, teknoloji, eğitim, sağlık, spor ve kültür alanlarında dünya ile rekabet edebilen bir Türkiye için durmadan çalışacaklarını belirtti.
Başkan Geçit mesajını şu sözlerle tamamladı:
“Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın