24.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Dualarınız İnsanlığın Huzuru Ve Barışı İçin Olsun

Dualarınız İnsanlığın Huzuru Ve Barışı İçin Olsun

BAŞKAN ÇINAR, HACI ADAYLARINI KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLADI

“Dualarınız İnsanlığın Huzuru Ve Barışı İçin Olsun”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, hac farzını yerine getirmek için Malatya’dan kutsal topraklara giden hacı kafilesini yolcu etti. Hacı adayları ile tek tek selamlaşıp hayırlı yolculuk dileyen Başkan Çınar, tüm dünyanın huzuru ve barışı için dua etmelerini istedi.

 “YÜCE RABBİM DUALARINIZI KABUL ETSİN”

Malatya Büyükşehir Belediye Binasının yan tarafındaki alanda gerçekleşen uğurlama töreninde bir araya geldiği hacı adaylarına hayırlı yolculuklar dileyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yaptığı konuşmada, “7’den 70’e herkesin heyecan içerisinde olduğu hac kafilemize hayırlı yolculuklar diliyor, yapılacak ibadetlerin ve duaların İslam Âlemine ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Dualarınız insanlığın huzuru ve barışı için olsun. Hac ibadetini yaparken sizlere kolaylıklar diliyorum. Cenab-ı Allah yolculuğunuzu ve ibadetlerinizi kabul etsin inşallah. Gittiğiniz kutsal mekânlarda bizlere de dua edin, Peygamber Efendimize selamlarımızı götürün. Sizleri o kutsal ve güzel mekânlara huzur, mutluluk ve sevgi içerisinde uğurluyoruz. Yüce Rabbim tüm Müslümanlara bu yolculuğu nasip etsin. Bu duyguları yaşamış birisi olarak ta şu anda ki heyecanı ve mutluluğu anlıyorum, inşallah gidip geldikten sonra oranın maneviyatını güzel bir şekilde devam ettireceğinize eminim. Her günü değil her saati ve her anı çok iyi değerlendirin, çünkü hiç unutamayacağınız çok anlamlı vakitlerden geçeceksiniz. Allah’ın izniyle, Peygamber Efendimizin doğup büyüdüğü mübarek topraklara, kıblemize, Kâbe’mize kutlu bir yolculuk yapacaksınız, o mübarek havayı teneffüs edeceksiniz, namazlarınızı eda edeceksiniz. Her yıl milyonlarca Müslüman kardeşimizin bir araya gelip hac farizasını yerine getirdiği, istişare ettiği Mekke’de, Medine’de biz Müslümanlar için özel yerler bulunmaktadır. Âlemlerin Efendisi Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed başta olmak üzere Peygamberlerin ve sahabelerin yaşadığı, nefes aldığı, izlerinin bulunduğu o eşsiz güzellikte ki mekânları görmeyi Rabbim herkese nasip etsin, kutsal topraklarda inşallah ülkemiz için tüm insanlık için dua eder ve hayırlısıyla dönersiniz.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, hacı adaylarını uğurlamak için otobüslere çıkarak tek tek hayırlı yolculuklar dileyip, kırmızı gül hediye etti.

BAŞKAN GÜDER, HACI ADAYLARINDAN ÜLKEMİZİN VE MİLLETİMİZİN BİRLİĞİ İÇİN DUA İSTEDİ

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara yolculuğa çıkan hacı adaylarını uğurladı.  Hacı adaylarına hitaben konuşan Başkan Güder, “Bu ülkeyi parçalamak ve bu milleti birbirine kırdırmak için çokça planlar yapılıyor. Kabe’nin karşısına geçin, ‘Ya Rabbi ülkemize ve bütün Müslümanlara tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçir’ diye içten dua edin” dedi.

Malatya’dan kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları, Sümer Camii yanındaki alanda dualarla uğurlandı. Uğurlama töreninde hacı adayları ile bir araya gelen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, hacı adayları ile sohbet ederek, ülkemizin ve milletimizin birliği için bol bol dua etmelerini istedi. Başkan Güder, “Hakikaten duygu yüklüyüz. Ne mutlu o güzel mekanlara gidenlere. Ne mutlu ki o en güzele misafir olanlara, Yüce Rabbime misafir olanlara ve bu misafirliği layığı ile hakkı ile yerine getirenlere. Değerli hacı kardeşlerim Kabe’ye gittiğinizde hakikaten şunu aklınızdan çıkarmayın. Yüce Rabbinize misafir olmuşsunuz ve siz nasıl en kıymetliye misafir olduğunuzda, nasıl davranmanız gerekiyorsa o hissiyatı yaşamanızı ve o hissiyatta orayı ziyaret etmenizi sizden istirham ediyorum.  Arafat’a çıkacağız. Adem atamızın çıktığı yere çıkacağız. Hazreti Havva annemiz ile buluştuğu yere, günahların af olduğu yere. Ama nasıl günahlar af olacak. Hz. Adem gibi Hz. Havva gibi tövbe edenlerin günahları af olacak. Yoksa gidip geldiğimizde, hakikaten oranın anlamını vermediğimizde, oranın anlamını yaşamadığımızda, gerçekten haccımızın hac olmayacağına inanıyorum. O yüzden giden kardeşlerime ne mutlu diyorum. İnşallah gidecekler orada annelerinden doğduğu gibi günahsız bir şekilde inşallah ülkemize dönecekler. Rabbim sağlık ile gitmenizi, sağlıkla evinize, çocuğunuza ulaşmanızı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. İnşallah oraya gittiğinizde, sayın müftümde bahsetti; ülkemiz üzerinde çokça oyunlar oynanıyor. Bu ülkeyi parçalamak ve bu milleti birbirine kırdırmak için çokça planlar yapılıyor, çokça tuzaklar yapılıyor. Kabe’nin karşısına geçin, ‘Ya Rabbi ülkemize ve bütün Müslümanlara tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçir’ diye içten dua edin. ‘Ya Rabbi’ deyin ‘Birliğimizi, beraberliğimizi daim et’ diye dua edin. Hocamda söyledi. Gerçekten orada kılınan 1 rekat namaz, diğer yerlerde kılınan 1000 rekat namazla eş değerdir” diyerek, hacı adaylarının kutsal topraklarda bol bol dua etmelerini istedi.

Başkan Güder’in konuşmasının ardından hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın