22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yerinde dönüşüm projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yerinde dönüşüm projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeşilyurt’ta Yeni Planlamalar ve Yerinde Dönüşüm Projeleri

Malatya, 13 Aralık 2023 – Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 6 Şubat 2023 tarihindeki depremlerin ardından ilçede başlatılan yeni planlamalar ve yerinde dönüşüm projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Çınar, İkizce Mahallesi’nde yapımına başlanan ve bu ay içerisinde hak sahiplerine teslim edilmeye başlanacak olan TOKİ Konutlarının yanı sıra depremden etkilenen kırsal bölgelere yapılacak köy evlerinin de teker teker tamamlandığını söyledi.

Çınar, ilçedeki yıkımın fazla olduğu bölgeleri yeni planlamalar ve uygulamalarla ayağa kaldırmak adına girişimlerini artırdıklarını belirterek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin şehri ziyareti sırasında yıkımların fazla olduğu Çavuşoğlu, Salköprü, Melekbaba, Kiltepe, Çarmuzu, Kaynarca, Yeşilkaynak, Zaviye, Teyfik Temelli, Bostanbaşı ve Yakınca gibi mahalleleri kapsayan toplu konutla ilgili taleplerini iletti.

Başkan Çınar, “Bu bölgelerle ilgili detaylı çalışmalarımız devam ediyor. İlçemizde bir yandan rezerv yapı konutlarımız yapılırken diğer taraftan ilçemizin genelinde hayata geçecek dönüşüm yatırımları içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Bununla birlikte az katlı evlerin yoğunlukta olduğu Çırmıhtı, Gündüzbey, Banazı ve Yakınca gibi bölgelerde bütüncül bir proje üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bu tür bölgelerimizin tarihi dokusunun muhafaza edileceği, geleneksel hayatı ön plana çıkartacak, sağlam ve dayanıklı yeni yaşam alanları inşa etmek içinde çalışıyoruz. Buralarda birbiriyle entegreli, uyumlu, bölgenin kültürel dokusunun korunacağı yeni konutlar yapmak içinde gerekli adımlar atıldı, karar verildi ve bu noktada görüş birliğine varıldı.” dedi.

Çınar, “Bu ve benzeri tüm çalışmalar ile hayata geçecek olan yeni, güçlü ve güzel yatırımlarla deprem yaralarını hep birlikte saracağız, şehrimizi daha güçlü ayağa kaldıracağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın büyük destekleriyle başlayan yeni planlamalarla birlikte konut üretimleri, yerinde dönüşüm, afet konutları ve köy evleri gibi birbirinden değerli yatırımlarla şehrimizin ve ilçemizin doğru ve planlı dönüşümünü hep birlikte sağlayacağız. Vatandaşlarımızın kendi mahallelerinde hayatlarını sürdürmeleri içinde çabamız, gayretimiz devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın