22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Yeşilyurt Belediyesi’nden Spora Büyük Yatırım

Yeşilyurt Belediyesi’nden Spora Büyük Yatırım

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ilçede spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Sporda Yeşilyurt, Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

Çınar, Yeşilyurt Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “100’üncü Yıla Yakışan 100 Yatırım” bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, 2019-2023 yılları arasında ilçede spor alanında önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Bu dönemde toplam maliyeti 36 milyon 966 bin TL olan 30’dan fazla spor tesisi ve spor hizmetini ilçeye kazandırdıklarını belirten Çınar, şunları kaydetti:

“Bu yatırımlarla ilçemizi spor kenti yapma hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. İlçemizin dört bir tarafına futboldan tenise, voleyboldan bocce ve basketbola, güreşten yüzme salonlarına ve farklı spor branşların yapıldığı nezih ve modern sahaları gençlerimizin hizmetine sunduk.

Melekbaba mahallemizde ülkemizin en büyük spor yatırımı olan Yakınca Spor Adamızı hizmete açtık. Bu tesiste yüzme havuzunun yanı sıra yaşam merkezimiz, basketbol, voleybol ve futbol sahası bulunuyor.

Beş yıl içerisinde 176 bin 251 kişinin aktif olarak katıldığı sportif etkinliğe ev sahipliği yaptık. Dört bini lisanslı olmak üzere toplamda 27 bin 607 sporcuya kurduğumuz takımlarda yer verdik.

Yeşilyurt Belediyespor’un farklı takımlarında görev yapan çok sayıda sporcumuz Milli Takımlara kadar yükseldi. Bu başarı, 2019 yılında başlattığımız spor yatırımlarımızın doğal bir karşılığıdır.

Spora yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Gençlerimize güveniyoruz, onlara çok güzel tesisler ve şartlar sunuyoruz. Onlar da çok çalışıyorlar ve hem şehrimize değer katan başarılar elde ediyorlar hem de Milli Takımlara kadar yükseliyorlar.

Malatya ve Yeşilyurt’tan Milli Takımlara daha fazla sporcu göndereceğiz. Şehrimizde böylesine güçlü bir potansiyel var, yetenekli gençlerimizi ülke ve dünya sporuna kazandırmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

Spor yapan bir insan dinamik olur, başarılı olur, kendisine güvenir, etrafına faydalı birey haline dönüşür. Sporu hayatımızın merkezine alarak yaşamalıyız.”

Çınar, ilçede spor alanındaki yatırımların devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ilçede spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Sporda Yeşilyurt, Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

Çınar, ilçede 2019-2023 yılları arasında toplam maliyeti 36 milyon 966 bin TL olan 30’dan fazla spor tesisi ve spor hizmetini hizmete açtıklarını söyledi. Bu yatırımlarla ilçeyi spor kenti yapma hedeflerinin hızla ilerlediğini belirten Çınar, genç sporcuların Milli Takımlara kadar yükselmesine de büyük önem verdiklerini vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın