24.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Yıldırım, “Çürük zemine sınırsız kat ve imar izni verenler, yıkılmasında sorumlu oldukları Malatya’yı yeniden ayağa kaldıramaz.” dedi.

Yıldırım, “Çürük zemine sınırsız kat ve imar izni verenler, yıkılmasında sorumlu oldukları Malatya’yı yeniden ayağa kaldıramaz.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım’dan Deprem ve Kura Konulu Açıklama

21 Şubat 2024

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, Malatya’da yaptığı basın açıklamasında deprem sonrası yaşanan gelişmeleri ve kura çekilişiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bilal Yıldırım’ın açıklamasından öne çıkan satırlar:

  • Depremin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala konteynerlerde yaşamak zorunda kalan binlerce esnaf ve vatandaşın olduğunu vurgulayan Yıldırım, bu durumun kabul edilemez olduğunu ve 31 Mart’ta sandıkta gereken cevabın verileceğini ifade etti.
  • Malatya’nın 20 yıldır bilinçsiz ve plansız bir şekilde yönetildiğini ve bu durumun depremde yaşanan yıkımların en önemli nedenlerinden biri olduğunu savunan Yıldırım, “Çürük zemine sınırsız kat ve imar izni verenler, yıkılmasında sorumlu oldukları Malatya’yı yeniden ayağa kaldıramaz.” dedi.
  • Çareyi ahlaklı belediyecilikte ve Yeniden Refah Partisi’nde bulan Yıldırım, “Milli Görüş çizgisinde yolumuza devam ediyoruz. Malatyalıların derdine çare bulmak ve depremin yaraları daha hızlı sarmak için tüm ilçelerde seçimi kazanmak üzere çalışıyoruz.” diye konuştu.
  • Malatyalıların hem depremden hem de ekonomik krizden dolayı büyük sıkıntılar yaşadığını belirten Yıldırım, 120 binden fazla vatandaşın konteynerlerde hayat mücadelesi verdiğini ve bu durumun acilen çözüme kavuşturulması gerektiğini kaydetti.
  • 1 yılda sadece yüzde 7 oranında konut yapılması ve 1 tane bile işyeri yapılmamasını eleştiren Yıldırım, “Malatyalılar bu kadar ağır yükü taşımak istemiyor. Kura çekmeyi bile beceremeyenler için 31 Mart’ta sandıkta gereği yapılacaktır.” dedi.
  • Kalıcı deprem konutları için gerçekleştirilen kura çekiliş sonuç listelerinin kamuoyuna açıklanmamasını da eleştiren Yıldırım, “Yüreğiniz yetiyorsa buyrun listeyi açıklayınız.” çağrısında bulundu.

Bilal Yıldırım’ın açıklaması Malatya’da geniş yankı uyandırdı. Birçok vatandaş, Yıldırım’ın eleştirilerine hak verdi ve Yeniden Refah Partisi’ne destek sözü verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın