17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba : Türkiye’nin yarısı açlık sınırının altında yaşıyor!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba : Türkiye’nin yarısı açlık sınırının altında yaşıyor!

GEMİLERİ YÜRÜTÜP İSTANBUL’U ALANLARIN TORUNUYUM DİYENLER, İSTANBUL’U YÜRÜTÜP GEMİLERİ ALDILAR!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Meclis genel kurulunda “yoksulluk üzerine” yaptığı konuşmada Türkiye’de yoksulluk gerçeğini açıkladı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert sözlerle yüklendi.

Türkiye’nin yarısı açlık sınırının altında yaşıyor!

CHP’li Ağbaba’nın konuşmasından satır başları şunlar:

“Tarihimizin hiç kuşkusuz en büyük ekonomik kriziyle karşı karşıyayız, en büyük yoksulluğu yaşıyoruz. Aylık 970 TL’yle geçinen yaklaşık 11 milyon 641 bin kişi var. Aylık 1.079 TL alan 17 milyon 207 bin kişi var. Yine TÜRK-İŞ’in açlık sınırı olarak belirlediği 2.447 TL’nin altında ücret alan 2 milyon ücretsiz izne çıkarılan, 10 milyon asgari ücretli 11,7 milyon emekli, 17 milyon sosyal yardımlarla geçimini sağlayan kişi ile 10 milyon 400 bin işsizimiz var. Yani Türkiye’nin neredeyse yarısı açlık sınırının altında yaşıyor.”

Ortağınız Bahçeli ‘Bu iktidar Türkiye’yi ekmeğe muhtaç etti’ diyor!

“Bu iktidar Türkiye’yi ekmeğe muhtaç etti. Bunu kim söylüyor? Sizin sevgili ortağınız Devlet Bahçeli söylüyor. Devlet Bahçeli diyor ki: ‘Bu iktidar Türkiye’yi ekmeğe muhtaç etti.’ Yazar kasadan sonra yapılmış en büyük eylem askıda ekmek kampanyasıdır. Biliyorsunuz, yazar kasa atılırken Sayın Bahçeli koalisyonun ortağıydı; şimdi de koalisyonun sınırsız ve sorumsuz ortağı Sayın Bahçeli. Sayın Bahçeli’nin üflediği ocak su istemiyor, ‘Maşallah’ dediği çocuk kırk gün yaşıyor.”

Erdoğan idari Başbakanken, mali başbakan ise Rıza Sarraf’tı!

“AKP yasaklar, yolsuzluk, yoksulluk diyerek iktidara geldi. Yasaklar meselesinde AKP’nin 1’inci Cumhurbaşkanı, 2’nci Genel Başkanı ve 1’inci Başbakanı diyor ki: ‘Tarihimizin en despot yönetimiyle karşı karşıyayız, nefes alamıyoruz. Türkiye âdeta bir cezaevine çevrildi.’ Yolsuzlukla ilgili ise AKP’nin on sekiz yılınızı anlatmaya yetecek bir tane fotoğraf var. Bu fotoğrafta, ödüllendirdiğiniz, velinimetiniz ve kahramanınız Rıza Sarraf var. Bu rezil, bu kepaze, bu alçak, A Haber bültenlerinde Türk Bayrağı’nı fon yaparak kendi PR’ını yapmaya çalıştı. A Haber kimin? AKP’nin resmî yayın organı. Türk Bayrağı’nı kullanan bu alçak ayrıca Türkiye’yi Amerika Birleşik Devletleri’ne esir etti. O dönemde Erdoğan idari Başbakandı, mali başbakan ise Rıza Sarraf’tı. Niye? Çünkü bakanların maaşını Sayın Rıza Sarraf veriyordu, sizin patronunuzdu o zaman.”

Dört maaş verdiğin ‘Perguleci Fahrettin’ de sabretsin!

Erdoğan ‘Müminin görevi varlıkta şımarmamak, yoklukta sabretmektir. Hep fakir fukara sabredecek’ diyor. Asıl çift maaş verdiğin eşine, kendine çift maaş verdiğin ‘Perguleci Fahrettin’ biraz sabretsin. Dönme köşe yazarları devşirme liberaller sabretsin. Ziraat Bankasına atadığınız zübükler sabretsin. Dört maaş beş maaş alan, Saray’da danışmanlık yapan milletvekilleri sabretsin. Size son sözüm şu: Gemileri yürütüp İstanbul’u alanların torunları olduğunu iddia edenler, İstanbul’u yürütüp gemileri aldılar.”

Konuşma linki :

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın