25.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Güder, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Eskimalatya’daki Battalgazi Semt Polikliniği’ni ziyaret etti

Güder, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Eskimalatya’daki Battalgazi Semt Polikliniği’ni ziyaret etti

BAŞKAN GÜDER’DEN SAĞLIKÇILARA ‘TIP BAYRAMI’ ZİYARETİ

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Eskimalatya’daki Battalgazi Semt Polikliniği’ni ziyaret ederek, sağlık alanında değerli katkılarda bulunan sağlık çalışanlarının bu özel gününü kutladı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ‘14 Mart Tıp Bayramı’nda ilçede görev yapan sağlıkçıları unutmadı. Başkan Güder, AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdul Kadir Duran, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Eskimalatya’daki Battalgazi Semt Polikliniği’ni ziyaret etti. Sağlık alanında değerli katkılarda bulunan sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan Başkan Güder, özellikle tüm dünya ve Türkiye’yi etkisi altına alan Covid-19 sürecinde ortaya koydukları yoğun mücadelelerinden dolayı tebrik etti. Sağlık çalışanlarına tek tek karanfil ve çeşitli hediyeler veren Başkan Güder, “Sağlığımız için gece gündüz demeden her koşulda büyük bir özveriyle görev yapan, kendisini ‘insana hizmet’ ilkesiyle mesleğine adamış sağlık çalışanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

BAŞKAN GÜDER: “TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN”

İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden biri olan hekimlik mesleğinin önemini hiçbir dönemde kaybetmediğinin altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Öncelikle sağlığımız için gece gündüz demeden her koşulda büyük bir özveriyle görev yapan, kendisini ‘insana hizmet’ ilkesiyle mesleğine adamış sağlık çalışanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. ‘Önce İnsan’ anlayışının benimsendiği günümüzde, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi büyük önem taşımaktadır. Toplumların sağlık alanına verdiği önem hedefledikleri modern yaşamın öncelikli koşullarındandır. Bugün sayın vekilimiz ve Kaymakamımız ile birlikte ziyarette bulunarak sağlıkçılarımızın Tıp Bayramını kutladık. Yaşam önce sağlıkla başlıyor. Sağlık da onların elleriyle şekilleniyor. 2020 yılında başlayan pandemi süreci ve öncesinde sürekli insanı yaşatmak adına kendi yaşamlarını tehlikeye atıyorlar. Onları tebrik ediyoruz ve onların yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Ziyaretimizin amacı da onların yanında olduğumuzu bir kez daha göstermek. Tıp bayramını biz kez daha kutluyorum.” dedi.

MİLLETVEKİLİ KAHTALI: SAĞLIKÇILARIMIZ ÖNEMLİ BİR GÖREV İCRA EDİYORLAR

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ise açıklamasında, “14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Battalgazi’de bulunan semt polikliniğinde kıymetli sağlık çalışanlarımız, doktorlarımız, hemşirelerimiz, hasta bakıcılarımız ile birlikteyiz. Önemli bir görev icra ediyorlar. Dünyadaki en önemli varlık insan ve onlar insanla uğraşıyorlar. Sıkıntılı dönemlerimizde başvurduğumuz kıymetli hocalarımız bizlere yardımcı oluyorlar. Özellikle bu pandemi döneminde herkes virüsten kaçarken direk hasta ile temas ederek sağlığına kavuşması için gayret gösteriyorlar. Vermiş oldukları bu emekten dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın