29.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Kaliteli Yatırımlarla İlçemizin Çehresini Değiştiriyoruz

Kaliteli Yatırımlarla İlçemizin Çehresini Değiştiriyoruz

YEŞİLYURT BELEDİYESİ EKİPLERİ, KENT ESTETİĞİNE DEĞER KATACAK HİZMETLERE ÖNCELİK TANIYOR

“Kaliteli Yatırımlarla İlçemizin Çehresini Değiştiriyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Çağdaş, modern ve yaşam standardı yüksek bir Yeşilyurt’u gelecek kuşaklara emanet etmek adına sürdürdüğümüz yatırımlarla 82 mahallemizin tamamının  yaşam düzeyini her geçen gün daha iyi bir seviyeye çıkartıyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt’un cazibesini artıracak yatırımlara aralıksız devam eden Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hızlı ve kaliteli çalışmalarla mahalleleri çağdaş bir kent görünüme kavuşturuyor.

İlçenin dört bir tarafında gerçekleşen yatırımları sık sık yerinde denetleyerek hizmetlerin aksamadan devam etmesine büyük bir hassasiyet gösteren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  Yeşilyurt’ta ki hızlı yapılaşma ve dönüşüm süreci içerisinde gündelik yaşam ile sıkı bir bağ içerisinde olan mevcut yapıya ait karakteristik anlayışı akılcı yaklaşımlar, doğru adımlar ve kararlı bir duruşla modernize ettiklerini söyledi.

Yeşilyurt’u doğru bir şehirleşme metoduyla gelecek nesillere emanet etmek için kalıcı ve nitelik seviyesi güçlü alt ve üst yapı yatırımlara öncelik tanıdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, alt ve üst yapı yatırımların haricinde yeni sosyal yaşam alanları, spor tesisleri, aydınlatmalar, çevre düzenleme, çiçek ekimleri, peyzaj yenileme gibi hizmetleriyle bütün cadde, sokak ve yolların estetik yapısını daha güzel bir görüntüye kavuşturduklarını ifade etti.

Başkan Çınar, Yeşilyurt’ta yaşamanın farklı ve ayrıcalıklı olduğunu hissettiren tüm yatırımların belirli bir plan ve program dahilinde hayata geçtiğini ifade ederken, ilçenin her bölgesindeki eksikleri kalıcı çözümlerle giderip 7’den 70’e tüm vatandaşların sağlıklı, huzurlu, güzel ve modern alanlarda bir hayat sürmesini sağladıklarını sözlerine ekledi.

Yeşilyurt’un Malatya’nın en büyük ilçesi olması nedeniyle omuzlarındaki yük ve sorumluluğu bilerek çalıştıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Doğru planlama ve şehircilik esaslarına uygun olarak yaptığımız yatırımlarla Yeşilyurt’un en ücra noktasına kadar modern yaşam olanaklarını ulaştırmaktayız. Bizim önceliğimiz vatandaşlarımızın yaşadıkları mahalle, cadde ve sokaklarda mutlu ve huzurlu olmasıdır.  Yeşilyurt Belediyesi olarak tüm mahallelerimizdeki fiziki şartları düzeltip, yaşam düzeyini yükseltmek adına çaba sarf ediyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüzün çatısı altında devam eden hizmetler kapsamında geride bıraktığımız iki yıllık dönemde; 30,5 km kadastro ve imar yolu açarken, 67 bin 210 ton sıcak asfalt serimi,176 km sathi kaplama,311 bin 351 ton stabilize malzeme serimi, 119 bin 613 metrekare kilit taşı döşeme, 16 bin 698 metreküp taş duvar ve bin 180 metreküp perde duvar imalatını ilçemize kazandırdık. Yeşilyurt’umuzun hem bugününe hem de geleceğine yönelik güzel eserler kazandırmak için ekibimizle birlikte var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Sokaklarımızın daha fazla güzelleşmesi, vatandaşlarımızın huzurlu, sağlıklı ve temiz alanlarda hayatını sürdürmesi için imkanlarımızı seferber ettik.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın