23.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Kamu kurum ve kuruluşlarının mesai saatleri 10.00­12.30, 13.00­16.00 olarak uygulanacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının mesai saatleri  10.00­12.30, 13.00­16.00 olarak uygulanacaktır.

COVID­19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla Cumhurbaşkanlığının ilgi Genelgesi doğrultusunda:

İlimiz genelinde, 15.04.2021 tarihinden itibaren, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan;

  1. Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç; gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadar olan süre içerisinde hamile çalışanlar, süt izni kullananlar ile engelli çalışanlar,
  2. Sağlık Bakanlığı ve Milli istihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç; 60 yaş ve üzerinde olanlar (yönetici pozisyonlarındakiler hariç), Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar ile 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlar,

İdari izinli sayılacaktır.

­ Bu Genelge kapsamında çalışanlar fiilen göreve gelmedikleri süre zarfında idari izinli ve istihdamlarına esas görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılır. Söz konusu çalışanların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı olup hizmetin yürütülmesi açısından sorumlulukları görev yerinde çalışanlar ile eşittir. Bu çalışanlar, amirlerinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar görevlerine dönecektir.

­ Süreklilik gerektirmeyen kamu hizmetlerini yerine getiren kamu kurum ve kuruluşlarının mesai saatleri

10.00­12.30, 13.00­16.00 olarak uygulanacaktır.

­ Kamu hizmetinin gereği olarak kesintisiz sunulması gereken ve vardiya sistemi ile görev yapan Bölge Müdürlükleri, Sağlık Teşkilatı, 112 Acil çağrı Merkezi, İl AFAD Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde mesai saat 07.00, 08,00 veya 09.00’da başlayıp kademeli olarak devam edecektir.

­ Özel Kanun, Tüzük ve Yönetmeliklere göre çalışma saatlerinin farklı olarak düzenlenmesi zorunlu olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait hükümler saklıdır.

­ Ulusal veya uluslararası düzeyde kapalı alanlarda düzenlenecek her türlü toplantı veya aktivitenin gerekli güvenlik önlemleri alınmak suretiyle video/tele konferans gibi sesli­ görüntülü iletişim sistemleri vasıtasıyla uzaktan yapılmasına özen gösterilecektir.

­ Kamu kurum ve kuruluşlarınca bu süreçte tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması gibi gerekli tedbirler devam ettirilecektir.

Bilgi ve gereğini arz ve rica ederim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın