17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Vali Baruş; “Jandarmamız Mücadelesiyle Gerçekten Göğsümüzü Kabarttı”

Vali Baruş; “Jandarmamız Mücadelesiyle Gerçekten Göğsümüzü Kabarttı”

Vali Baruş; “Jandarmamız Mücadelesiyle Gerçekten Göğsümüzü Kabarttı”

Vali Aydın Baruş, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 181’nci yıldönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı J. Albay Necmi İnce ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Valilik makamında gerçekleşen kabulde, 181’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yapılacak etkinlikler hakkında bilgi veren İl Jandarma Komutanı J. Albay İnce, “181 yıldır ülkemizin emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunmasını şerefle yerine getirmekteyiz” dedi.

Ziyaret dolayısıyla memnuniyetini ifade eden Vali Baruş, “Osmanlı imparatorluğu zamanında 1830 yılına kadar giden köklü geçmiş ile gerçekten gurur duyduğumuz ve o günden bugüne de ülkemizin huzur ve güvenliği için mücadele eden kahramanlarla dolu bir teşkilatın 181. yıldönümünü kutluyoruz. Tüm teşkilatımızın ve ailelerinin kuruluş yıldönümünü tebrik ediyorum.

Jandarmamız bildiğiniz gibi ülkemizin dört bir tarafında en ücra köşesine kadar, mahallesine, köyüne kadar kırsal alanlar yoğunlukta olmak üzere ülkemizin %90’ı üzerindeki alanda sorumluluk sahibi olarak gerçekten büyük bir sorumluluk bilinci ile bu görevini yürütüyor. Ülkemizin yıllardır mücadele ettiği terörle mücadelesinde vatandaşımızın güvenliğini sağlamak için binlerce mensubunu şehit verdi. Diğer taraftan suç örgütleri ile mücadeleden kaçakçılıkla mücadeleye, cezaevlerinin dış güvenliğinin sağlanması vatandaşımızın günlük hayatının huzur ve güven içerisinde devam etmesi için yaptığı çalışmalara kadar gerçekten çok geniş bir alanda faaliyet gösteriyor. Bu faaliyetleri sırasında da insanımızı merkeze alan, vatandaşımızın mutluluğunu esas alan bir görev anlayışıyla, üstün bir sorumluluk bilinciyle bu görevini yerine getiriyor. Biz bundan gurur duyuyoruz. Malatya’mızda da jandarma teşkilatımızın sorumluluk alanı olarak ilimizin yüz ölçümünün %92’sinden, nüfus olarak da %25 oranında ki bir nüfustan sorumlu olsa da bu görev alanının geniş olması münasebetiyle gece gündüz üstün bir fedakârlıkla çalışması gerekiyor. Bu görevi yerine getirirken sizlerin göstermiş olduğu duyarlılık, görev bilinci gerçekten takdire şayan. Bu vesileyle İl jandarma Komutanımız nezdinde bütün personelimizin tekrar kuruluş yıldönümünü tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonra da sağlık içerisinde, güvenlik içerisinde vatandaşımıza üstün bir hizmet anlayışıyla görevinize devam edeceğinize yürekten inanıyorum. Biz sizlere her zaman güveniyoruz, vatandaşımız güveniyor. Bizlere düşen bu güveni devam ettirebilmek, bu itimadı devam ettirebilmek için bu bilinçle çalışmaya devam etmek. Bugüne kadar jandarmamız ilimizdeki güvenliğin, huzurun sağlanması noktasında çok başarılı görevler yerine getirdi. Özellikle uyuşturucuyla mücadele, ilimize terör odaklarının sızmasının önlenmesi ve vatandaşımızın günlük hayatında karşılaşmış olduğu zorluklarda dahi elinden tutma, yoksula, yolda kalmışa, muhtaca yardım etme noktasında olmakla birlikte; son örneğini Koronavirüsle mücadele noktasında gördük, jandarmamız gerçekten göğsümüzü kabarttı. Her noktada vatandaşımıza ulaşmada, ihtiyaçlarını giderme de bu görev anlayışını sergiledi. Yine 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde ve sonrasında meydana gelen depremlerde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, özellikle acil barınma ihtiyacı için çadır ihtiyacının karşılanması, kurulması noktasında gece gündüz çalıştı arkadaşlarımız. Biz bunları yakından gözlemleyen insanlar olarak bu emeği, bu özveriyi yürekten takdir ediyoruz, vatandaşımızda takdir ediyor. Bu noktada tekrar sizlere teşekkür ediyorum, yıldönümünüzü tebrik ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın