20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Kavuklar Holding’e KAYYUM Atandı.

Kavuklar Holding’e KAYYUM Atandı.

Kavuklar Holding'e 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) 13. ve 19. maddeleri ve CMK'nın 133. maddesi uyarınca kayyum tayin edilmesine karar verdi.

Hakimliğin kararı bildirdiği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri, söz konusu şirketlerin yönetimlerini devralacak.

FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan Gediz Üniversitesi'nin kurucu üyelerinden Abdullah Kavuk'un da aralarında 24 kişi gözaltına alınmıştı.

Kavuklar Grup’un temeli 45 yıl önce atılmıştı. Kavuklar akaryakıt, otomotiv, beton, prefabrik, gayrimenkul geliştirme, sigortacılık, gıda, matbaa ve mürekkep olmak üzere bir dizi sektörde faaliyet gösteriyor. Grubun sitesinde yer alan bilgiye göre, 2014 yılı cirosu 750 milyon lirayı buluyor. Abdullah Kavuk’un babası Mehmet Kavuk’un kereste ticareti ile temelini attığı Kavuklar bünyesinde 2 bin kişi çalışıyor. Grup, İzmir’de perakende akaryakıt satışının yüzde 10’unu karşılıyor. Kavuklar, Bayraklı Tower ve Ege Suits gibi büyük gayrimenkul projeleri ile öne çıktı. Kavuklar ayrıca, 1200 dairelik konut projesi de hayata geçirdi.

Gözler Malatyapark'ta 

Gözler Malatya Park'a ve Malatyadaki Diğer AVM ler ve Avm projesi olan şahıs ve firmalara çevrildi .. Malatyapark AVM'de hissesi bulunan fetö davasında göz altına alınan yada gözaltına alınıp serbest kalan yargılanması devam eden şahısların Malatya Park  Avm'deki  ortaklıkları mali açıdan incelendi mi ? 

 Fetullahçi Terör Örgütü üyesi oldugu belirenen kişilerin hisselerine el konulacak mı ? Malatya kamuoyunda ciddi rahatsızlık uyandıran, bazı çevrecelerce kripto fetullahçıların korunduğu iddia ediliyor. Malatya Park 'ta büyük hissesi bulunan bu kişilerden biri olan, Yalçın Geyik'in ise serbest bırakılması akıllarda soru işareti olarak  hep kalacaktır.Malatya'da ki işadamlarının fetullahçi terör örgütüne altın çağını yaşattıkları malumunuz tüm Malatya tarafından biliniyor. 

Haber : Turgay Simavi (Beydağı Haber Ajansı Malatya )

 kavuk kayyum malatya,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın