18.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende’de yol yapım hizmetlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende’de yol yapım hizmetlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Büyükşehir Darende’de 22 km sıcak asfalt serimi yaptı

TARİHİMİZDE GÖRMEDİĞİMİZ GÜZEL HİZMETLER ALDIK

Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende’de yol yapım hizmetlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor.

15 Temmuz Cuma gecesi yaşanan darbe girişiminin, Malatya’da püskürtülmesinde önemli rol oynayan Malatya Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz’dan beri iş makinelerini halkın güvenliği için cadde ve sokaklarda bulundurmaya devam ederken bir yanda da planlanan hizmetlerini hayata geçiriyor.

Maski Genel Müdürlüğü tarafından Darende’de kanalizasyon ve içmesuyu hatlarının yapıldığı 6 mahallede sıcak asfalt serimi, bir mahallede de bakım onarım çalışması Büyükşehir Belediyesi asfalt ekiplerince yapıldı.

Yenice ve Şuğul’da 3.5 kilometre, Yeniköy’de 3.5 kilometre, Zaviye Mahallesinde 2.3 kilometre, Kuruköprü Mahallesinde 750 metre, Güdül Mahallesinde 600 metre sıcak asfalt serimi finişer ile yapılırken; 11 kilometre uzunluğundaki Karaoğuz Mahalle yolu da bakım onarım çalışmaları kapsamında sıcak asfalt ile kaplandı. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende ilçesinde ayrıca Somuncu Baba Camii ve Külliyesinin bulunduğu Zaviye Mahallesinde değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarına ise devam ediyor.

Yapılan çalışmaları değerlendiren Darende halkı, hizmetleri bir bir almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Serimi yapılan asfaltın çok kaliteli olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Şimdiye kadar böylesine güzel hizmetleri hiç almadık. Yenice Mahallemiz eskiden belde belediyesiydi. O dönemde bile böyle hizmet almadık. Kanalizasyonumuz yapıldı. İçmesuyu şebeke hatlarımız yenilendi. Yollarımız tarihimizde görmediğimiz güzel bir şekilde yapıldı. Tozdan, çamurdan çıkılmıyordu. Şimdiki hali gözler önünde, çok güzel oldu. Sokakta yürümenin bile ayrı bir keyfi var. En ufak bir eksiğimizi bildirsek hemen gelip çözüyorlar. Ahmet Çakır başkanımızdan, devletimizden Allah razı olsun. Hiçbir sorunumuz kalmadı” şeklinde konuştular.

darende_yol_calismalar_temmuz 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın