20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Yeni İlçe ve Köy Garajı Trafiği Önemli Ölçüde Azaltacak

Malatya Yeni İlçe ve Köy Garajı Trafiği Önemli Ölçüde Azaltacak

Malatya Çevre Yolu Sanayi kavşağındaki trafiği rahatlatacak

Malatya’nın önemli sorunlarından birinin ilçe ve köylerden gelen toplu taşıma araçları olduğunu belirten Başkan Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak mevcut sorunları ortadan kaldırmak için daha önceden Sancaktar Mezarlığı arka kısmına Doğu Garajını, Çavuşoğlu Mahallemize de Arapgir Garajının yapımını gerçekleştirmiştik.  

Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe terminali olarak kullanılan ancak sanayi kavşağında ciddi trafik sıkışıklığına neden olan eski otogarı, bulunduğu alandan yapımı devam eden yeni ilçe ve köy garajına taşıyarak merkezdeki trafik sıkışıklığını hafifletmeyi amaçlıyoruz. 

Yapımına devam edilen ilçe ve köy garajı sanayi bölgemizde kuşak yolu bağlantısına yakın bir alanda yapılmaktadır. Yapımı belli bir aşamaya getirildi. Malatya’mıza ilçelerden ve köylerden gelen yolcularımız yeni garajın merkeze de yakın olmasından dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar. Yeni garajımız bu bölgemizin de gelişmesine katkı sunacaktır. 

Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği yeni ilçe ve köy garajı içerisinde 42 dükkân bulunmakta. Bu dükkânlardan 24 tanesi yazıhane olarak hizmet verecek. Geriye kalan dükkânlar ise işyeri olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek. Yeni ilçe ve köy garajımız 15 dönümlük bir alan üzerine kurulmakta. Bu alanının 5 dönümlük kısmı park ve yeşil alan olarak planlandı. 

Yapımı tamamlandığı zaman ilçelerimiz ve köylerimizden gelen yolculara uzun yıllar hizmet verecek güzel bir eseri Malatya’ya kazandırmış olacağız. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

koygaraji_malatya malatyapr_koygaraji yenikoygaraji_beydagihaber yenikoygaraji_malatya

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın