21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Atatürk anıtı kavşağında kazı çalışmaları tamamlandı

Malatya Atatürk anıtı kavşağında kazı çalışmaları tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Atatürk anıtının olduğu Kanalboyu kavşağında menfez yapım çalışmalarına devam ediyor. 

Yağışlı günlerde kanalboyunda sorunların yaşanmasına sebep olan eski menfez, kanalboyunu yenileme çalışmaları kapsamında yerini köprü menfeze bırakacak. 50 metre uzunluğunda, 2 metre yüksekliğinde, 5 metre genişliğinde yapılacak olan köprü menfezde kazı çalışmaları tamamlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, geceli-gündüzlü devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, menfez ve düzenleme çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

Anıt önü çevre düzenleme ve menfez çalışmasının kanalboyu ve Hürriyet Parkı projelerinin birer parçası olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kavşaktaki çalışmaları beklenenden de kısa bir zamanda bitirmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Kanalboyunun güzel bir görünüme kavuştuğunu ifade eden Çakır, “Kanalboyunun birinci etabını tamamladık. İkinci etaba başlamadan önce anıtın bulunduğu kavşaktaki sorunları gideriyoruz. Anıtımızın bulunduğu alanda köprü menfez ve gerekli altyapıları tamamladıktan sonra kavşakta çevre düzenleme çalışmaları yapacağız. Devamında kanalboyunun ikinci etabına başlayacağız. Geçtiğimiz günlerde bu bölgede bulunan bazı okulları imzaladığımız protokolle farklı yerlere taşıyacağız. Bu bölgemizde Malatya’ya yeni bir meydan, kültür ve bilim merkezleri kazandırmayı amaçlıyoruz. Burası şuan trafiğe kapalı şehrin tam ortası, ekiplerimiz geceli-gündüzlü çalışarak en kısa zamanda bitirmeye çalışıyorlar. Hemşerilerimizin bu çalışmalardan dolayı gösterdikleri anlayışları için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi

malatya_anit_onu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın