Marasalı, beraberinde partililer ile birlikte Adıyamanlılar Dayanışma Derneği Başkanı Melik Demirbay’ı ziyaret etti.

Marasalı, beraberinde partililer ile birlikte Adıyamanlılar Dayanışma Derneği Başkanı Melik Demirbay’ı ziyaret etti.

MARASALI’DAN ADIYAMANLILAR DERNEĞİ’NE ZİYARET

“SEÇİMİN SAVAŞ OLARAK GÖRÜLDÜĞÜ BU ORTAMDA, ERBAKAN HOCA’NIN NEZAKETİNE İHTİYAÇ DUYUYORUZ”

 

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, beraberinde partililer ile birlikte Adıyamanlılar Dayanışma Derneği Başkanı Melik Demirbay’ı ziyaret etti. Eski Başbakan Necmettin Erbakan’ı anlatan Marasalı, siyasetçilerin seçimi savaş olarak gördüğü bu ortamda Erbakan Hoca’nın nezaketine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, beraberinde Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay ve partililer ile birlikte Adıyamanlılar Dayanışma Derneği Başkanı Melik Demirbay’ı ziyaret ederek, Yerel Seçimlere ilişkin istişarelerde bulundu.

MARASALI NECMETTİN ERBAKAN’I ANLATTI

Ziyarette konuşan Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı da Eski Başbakan Necmettin Erbakan’ı rahmet anarak, Erbakan’ı anlattı. Marasalı, Bizler 31 Mart seçimleri için hazırlanıyoruz. Rahmetli Erbakan hocamızın ahirete intikalinin 8. seneyi devriyesini yaşıyoruz. Erbakan Hocamız’a Allah rahmet eylesin. Merhum hocamız hem Adıyaman’a hem Malatya’ya değer veren bir insandı. O aynı zamanda bir nezaket abidesiydi, nazikti, izin almadan konuşmazdı, konuşmasına müsaade ederseniz diye başlar, teşekkür ederim diye sonlandırırdı. Konuşmalarında hiddetlenmezdi, insanları ötekileştirmezdi, insanlara lakap takmaz yada hakaret etmezdi. Bugün onu daha çok arıyoruz. Siyasetçilerin seçimi savaş olarak gördüğü bu ortamda Erbakan Hoca’nın o nezaketinin ne kadar takdire şayan bir davranış olduğunu görüyoruz. Bunun yanında Erbakan Hocanın dürüstlüğü bambaşkaydı. Erbakan Hoca 1969’dan bu yana ne söylediyse hepsi de harfiyen çıkmıştır. O insanları kutuplaştırmak, kamplaştırmak ya da oy alabilmek için değil, ülkenin menfaatleri doğrultusunda her daim doğru söylemiştir. ‘Kendisi aleyhine de olsa, annemiz babamız aleyhine de olsa şahitlik ediniz Allah için’ ayeti kelimesinin gereğini yerine getirmiştir. Bizler de bugün o şahitliği yapmaya gayret ediyoruz. Erbakan Hocanın yolundayız. Her ne kadar ‘Erbakan hocanın kemiklerini sızlattınız’ diyenler varsa da onlar Erbakan Hocay’ı gerçek anlamda tanımadıkları için bunu söylüyorlar. Erbakan Hoca’yı tanısalardı Türkiye’de sağın ve solun olmadığını, sağ ve solun siyonizmin alt ve üst çenesi olduğunu, ikisinin de siyonizme hizmet amacı taşıdığını, bundan dolayı insanları sağcı ne solcu diye kamplaştırmanın batıya hizmet ettiğini bilirdi. Bundan dolayı da bu arkadaşlarımızın söylemlerinin yerinde olmadığını açıkça beyan edeyim.” İfadelerini kaydetti.

Hemşeri derneklerinin önemine değinen Marasalı, “Hemşeri derneklerini ziyaret ediyoruz, hemşeri dernekleri bizim açımızdan önemli. İnsanlar bir yerden bir yere göç ettikleri zaman, taşındıkları zaman, bir aidiyet duygusu duymaları önemli. Fakat bununla birlikte akrabalık dostluk ilişkilerini korunması açısından da bu derneklerin önemi büyük.” Diye konuştu.

HEPİMİZİN DAVASI AYNI

Güzel ve yaşanabilir bir Malatya arzuladıklarını ifade eden Marasalı, şöyle konuştu; “Ben de %50 Adıyamanlıyım anne tarafım Adıyaman’da baba tarafım Malatya’da. Bizlerin de sizden bir farkımız yok. Sizinle aynı bardakta çay içer, aynı sofrada yemek yeriz, aynı şeyleri düşünürüz hepimizin davası aynı dava. Güzel ve yaşanabilir bir Malatya yaşanabilir Türkiye olmasını arzu ediyoruz bu vesileyle bize bu fırsatı verdiğiniz için tekrar size teşekkür ediyorum.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Adıyamanlılar Dayanışma Derneği Başkanı Melik Demirbay, “Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Osman Cemali Marasalı Bey’i ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Kendilerinin bizi Rahmetli Erbakan Hocamızın ölüm yıl dönümünde ziyaret etmesi de memnuniyet verici bir tesadüf oldu. Kendilerinin çalışmalarını televizyondan, basından takip ediyoruz, Adıyamanlılar olarak da bakıyoruz. Tabii kendi verdikleri sözleri tutarsa Malatya’nın gerçekten böyle bir belediye başkanına ihtiyacı var. Bizi ziyaretlerinden dolayı da teşekkür ediyoruz.” Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi:

Beydagi Haber Ajansi Malatya

Malatya Haber Sitesi Malatya FETÖ