21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Tüfenkçi, Battalgazi Belediyesi Ziyaret Etti

Tüfenkçi, Battalgazi Belediyesi Ziyaret Etti
BAKAN TÜFENKCİ, BATTALGAZİ BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, Bakan Tüfenkci’ye Battalgazi Belediyesi’nin faaliyetleri hakkında Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından bilgiler verildi.  
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, beraberinde Vali Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve bazı kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte Battalgazi Belediyesi’ni ziyaret etti. Battalgazi Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye Battalgazi Belediyesi’nin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya’nın bir Bakanının olması Malatya’mızın yıllardır beklediği bir özlemdi. Sayın Bülent Tüfenkci bey ile bu hasretimizi giderdik. Bu özlemimizin gerçekleşmesinde bize bu onuru yaşatan hükümetimize, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza buradan şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Tüfenkci’nin Malatya’da bakan olması, Malatya siyasetçisi, bürokratının özgüveninin yanında Malatya’ya bundan sonra hizmet akışının daha hızlı olarak Malatya ile buluşacağının kaçınılmaz bir sonudur. Netice itibariyle bizim bu süreç içerisinde bakanımız Bakanlar kuruluna girmesinden sonra bürokrasi kapıları kendiliğinden açılan, kendiliğinden bize hizmet sunma noktasında bir gayret içinde olduğunu gördük. Bu anlamda sayın bakanımıza müteşekkir olduğumuzu, şükranlarımızı belirtmek istiyoruz” dedi.   
 
Başkan Gürkan, belediyenin faaliyetlerine dikkat çekerek, “Geçtiğimiz 23 ay içinde hem yeni bir belediye olması, kurumsallaşması, aidiyet olgusunun gerçekleştirilmesi gündüz 500 bin, gece 300 nüfuslu bir ilçeye hizmet vermesi hakikaten kolay bir hadise değildir. 23 ay gibi kısa bir zaman içerisinde yüzyıllık bir belediyede hangi araç gereçler varsa, onların alınması, birde homojen bir yapı içinde olmayıp, 8 ayrı binada bu hizmeti kurumsallaştırarak aidiyet olgusu içinde sunulması kolay bir hadise değildir. TSE nezdinde bölgesinde tek belgelendirilmiş belediyedir. Hastanemiz ile ilgili sayın bakanımızın çok ilgili olduğunu biliyorum. Hastanemizin proje ihalesi yapıldı. İnşallah 200 yataklı modern bir hastaneye Battalgazi’miz kavuşacaktır” diye konuştu.  
 
Yeşil Kuşak Projesine değinen Başkan Gürkan, “Yeşil Kuşak ile ilgili çalışmaları sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız zaten Hürriyet Parkı’na başladı. Bizde aşağıda Devlet Su İşlerinin yerinden başladık. 34 dönüm bizim çalıştığımız alanda, diğer tarafta Atatürk Kız Lisesi ile ilgilide biz gereken yazılarımızı yazdık, sanıyorum sayın Valimizde olumlu bakıyor, Bakanlığa sunulması noktasında ifade edildi. Bakanlığa sunulması takdirde yer tahsisi yaptık. 24 derslikli okulun yerine 34 derslikli okul yapacağız. Bunu da belediye olarak taahhüt ettik. Gerek işadamlarımız, gerekse kendi imkanlarımızla gerçekleştireceğimizi düşünüyorum.44 dönüm olan stadyumun yerinin de biran evvel Yeşil Kuşak’a devredilmesi ve Sanat Okulunun yeri ile ilgilide Yimpaş’ın olduğu yerde 38 dönüm bir alanı oraya tahsis ettik. İnşallah o süreci kısa zamanda tamamlayarak Malatya’nın Yeşil Kuşak Projesi çerçevesinde özlem duyduğu Şehir Parkı gerçekleştirmesi anlamında gerek Büyükşehirimiz, gerek Yeşilyurt Belediyemiz, gerek teşkilatımız, sayın Bakanımız ve Valiliğimizle birlikte el ele vererek Malatya’nın özlediği Şehir Parkı ile eski Yeşil Malatya’ya kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.  
  
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, Malatya’da güzel çalışmaların yapıldığını belirterek, “Bugüne kadar yapmış olduğunuz başarılı çalışmalarınızdan dolayı Başta Başkanımız olmak üzere hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şuna inanmamız lazım. Biz buralarda proje ürettiğimiz zaman Ankara’da bunu bu dönem gerçekleştirebilecek durumdayız. Gerek milletvekillerimizle birlikte, gerek teşkilatlarımızla, gerek belediye başkanlarımızla bunu başarabilecek güçteyiz. Onun için Malatya’nın geleceğine yönelik projeleri çekinmeden yapabiliriz. Bunları takip edebiliriz. Gerçekleşir yada gerçekleşmez ama emin olun bir çok projemiz bu dönem hayata geçebilir. Malatya AK Parti’nin misyonuna kurulduğundan bugüne kadar çok ciddi destek verdi. Battalgazi ilçemiz her daim destek verdi. Selahattin Başkanın gerek Eski Battalgazi, gerek yeni Battalgazi’de yaptıkları, Yeşilyurt belediyemizin yapmış oldukları ve onun üzerinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızın Belediyecilik anlamında yapmış olduğu hizmetler inanın gittiğimiz diğer illerle mukayese ettiğimizde farkını görebiliyoruz. Hele hele AK Parti’nin dışındaki belediyelere baktığımızda o ilin de kalkınmadığını görüyoruz. Gidin Mersin’e nüfus ve ölçek olarak bizden çok daha büyük olmasına rağmen şehircilik açısından Malatya oralara fark atıyor. Gidin Adana’ya aynı şekilde. 20 yıl önceki Adana ile şimdiki Adana’yı kıyasladığınızda 20 yıl önceki Malatya ile şimdiki Malatya’yı kıyasladığınızda Malatya’nın Belediyecilik ve şehircilik anlamında çok fark attığını görürsünüz. Buna İzmir de dahil. İzmir’de AK Parti iktidarının çok ciddi katkısı olmasına rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir’in belli bölgelerinin dışında yaptığı hizmetleri arar haldeler. Bizler birlik ve beraberliğimizi devam ettirdiğimiz süre içinde ve AK Parti’nin insana hizmet noktasındaki çalışmalarını esas alarak, insanı öncelediğimizde, Malatyalı hemşerimizle gönül bağımızı koparmadığımız sürece, bu hizmetler katlanarak devam edecek” diye konuştu. 
 
Yapılan konuşmaların ardından Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye halı hediye etti. 
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, daha sonra Battalgazi Belediyesi makamına geçerek burada Başkan Gürkan’dan brifing aldı.
 
 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın