20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Vali Toprak, hafta sonunda Hekimhan ilçesine bağlı Hasançelebi Mahallesinde incelemelerde bulundu.

Vali Toprak, hafta sonunda Hekimhan ilçesine bağlı Hasançelebi Mahallesinde incelemelerde bulundu.

VALİ TOPRAK, SPOR TESİSLERİMİZİ HER MAHALLEMİZDE GÖRMEK ÇOK GÜZEL

Vali Toprak, hafta sonunda Hekimhan ilçesini ve bağlı mahallerini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu. Beraberinde Hekimhan İlçe Kaymakamı Tunahan Efendioğlu ve Hekimhan İlçe Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ile birlikte ilçenin eski beldesi şimdi ise Büyükşehir statüsünden dolayı mahallesi Olan Hasançelebi mahallesinde Hekimhan Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları yerinde görerek incelemelerde bulunup Başkan Millioğulları’ ndan bilgiler aldı.

Mahalle girişinde bulunan ve bir kısmı vatandaşlarca hibe edilen arazi üzerinde Spor-Toto Teşkilat Başkanlığının katkıları ile yapılan Kapalı Futbol Sahasında incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Toprak, buranın çok güzel bir tesis olduğunu ve il merkezi ile ilçe merkezlerimizin dışındaki mahallelerde de spor tesislerini görmenin çok güzel olduğunu dile getirdi.

Akçadağ ilçesinden kendisini ziyarete gelen Avrupa Yıldızlar Boks Şampiyonunu gözünün önüne getirdiğini belirterek burada da böyle şampiyonların yetişebileceğini ümit ettiğini ifade etti.

Başkan Millioğulları daha sonra saha etrafında belediye tarafından yapılan ve çalışmaları devam eden dinlenme alanları, çocuk parkı, kafeterya vb. yerler hakkında da bilgiler verdi.

Vali Toprak, tesisin yanında yer alan ve belediye tarafından etrafı taş duvarlarla örülen dereyi de inceleyerek bakımın ve temizliğinin yapılması gerektiğini belirtip Devlet Su İşleri Malatya 92. Şube Müdürlüğünce buranın bakım ve temizliğinin yapılması konusunda talimat vereceğini Başkan Millioğulları’ na iletti.

Başkan Millioğulları’da Vali Toprak’a teşekkür ederek, çalışmaların tamamlanması sonrası Spor-Toto Teşkilat Başkanını da davet edecekleri bir programla, Vali Toprak’ında katılım ve destekleri ile düzenleyecekleri törenle buranın açılışını gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti.

hasancelebi_k

hasancelebi

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın