21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir ve oda üyeleri Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti.

Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir ve oda üyeleri Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti.

VALİ TOPRAK, ÜLKEMİZDE SON YILLARDA HAYVAN SAĞLIĞINA DAHA FAZLA AĞIRLIK VERİLİYOR

Vali Toprak’a göreve başlaması sebebi ile bu güne kadar malum gelişmelerden dolayı ziyarette bulunamadıklarını, ancak bu gün kendilerini kabul ettiği ve yaşanan olaylar sebebi ile de bu güne kadar gösterdiği olumlu gayret ve çalışmalarından dolayı da teşekkür ederek, görevinin hayırlı olmasını dilediler.    

Başkan Özdemir,  dört dönemdir oda başkanlığı görevini yaptığını ve geçtiğimiz aylarda yapılan genel kurulda üyelerin isteği üzerine tekrar aday olduğunu ve beşinci dönem içinde oda başkanlığına seçildiğini ifade etti. Hem yeni dönem yönetimi olarak ziyaret edip görevinde başarılar dilemek için Vali toprak’ı ziyaret ettiklerini hem de çalışmaları hakkında kendisine bilgiler sunmak istediklerini belirtti.

Başkan Özdemir, Çiftlikten sofraya kadar hayvansal gıdaların güvenliği için çalıştıklarını, hayvan sağlığının direk olarak insan sağlığını ilgilendirdiğini söyledi. Kendilerinin de hayvan sağlığı olduğu kadar insan sağlığı ile de yakından sorumlu olduklarını, bu sebeple görmüş oldukları aksaklıkları da ilgililere iletmek ve tedbir alınmasını sağlamanın da görevleri arasında yer aldığını sözlerine ekledi.

Başkan Özdemir, özellikle canlı hayvan pazarlarının her gün değil en az haftada bir-iki gün temizlik ve dezenfektasyon yapılması için kapalı olmasını gerektiğine dikkat çekmek istediklerini söyleyerek bu konuda yapılması gerekenlerle ilgi açıklamalarda bulundu.

Vali Toprak, ziyaretlerinden dolayı Başkan Özdemir ve üyelere teşekkür ederek, ülkemizde ilgili kurum ve kuruluşların her zaman için insan sağlığı ile ilgili kontrollerini titizlikle yürüttüğünü, son yıllarda bu konulara daha da fazla ağırlık verildiğini söyledi.

Hayvan sağlığının direk olarak insan sağlığını etkilediğini, canlı hayvanlardan bulaşan hastalıklar ya da hayvansal ürünlerin tüketiminden kaynaklanan hastalıklar nedeni ile sonucu ölüm veya karantina gibi uygulamalara varacak istenmeyen olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını ifade ederken, kendilerinin de bu konuda katkı sunmalarından dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın